Результати роботи міжнародного проекту IN2WOOD у лісовій сфері

IN2WOOD – європейський проект розвитку лісової та деревообробної галузей, що діяв два з половиною роки та закінчує свою роботу у  червні 2012 року. Головною ціллю проекту було розвинути потенціалу сектору через покращення координації, зміцнення додатковими дослідженнями, інноваціями та підвищення цінності лісів для економіки загалом. З цією метою об’єднались лісові кластери, науково-дослідні установи та інші організації, що працюють у лісовому секторі у  шести регіонах європейських країнах – Штирія (Австрія), Північна Рейн-Вестфалія (Німеччина), Південний Тіроль (Італія), Граубюнден (Швейцарія), Банська Бистриця (Словаччина) та Карпатський (Україна).

У результаті проведеного SWOT-аналізу лісового сектору у всіх вище вказаних регіонах, було визначено декілька актуальних пілотних проектів:

  1. Рекультивація та лісовідновлення у районах видобутку лігніту в Колубара і Костолац в Сербії, а також у багатьох колишніх вугільних шахт в Північному Рейні-Вестфалії.
  2. Розвиток дерев’яного житлового будівництва у міських регіонах. В рамках цього напрямку учасники проекту взяли участь у будівельній виставці в м. Гессен (Німеччина) у січні 2012 р.
  3. Стратегічні мережі біомас. Оскільки, як показують численні дослідження, споживання деревини невдовзі перевищить її пропозицію, існує необхідність вирішення цієї проблеми. IN2WOOD провів декілька експертних зустрічей в рамках цієї тематики, результатом яких стало проведення опитування для визначення наявних умов, мобілізації лісових ресурсів та можливостей їх використання.
  4. Розвиток лісового туризму. У цьому напрямку започатковано діалог між екотуризмом, лісовим господарством та регіональним маркетингом.

Українською стороною виконано ряд завдань у ході проекту, зокрема:

  1. Здійснений попередній аналіз (аналіз регіональної політики, аналіз існуючого законодавчого забезпечення, аналіз ринку, аналіз регіонального виробничого потенціалу, аналіз присутніх освітніх та наукових послуг на ринку, аналіз наявності інфраструктури і додаткових суміжних програм допомоги) за п’ятьма напрямами проекту: вироблення деревини та виробів з деревини, інновації у лісовому секторі, дерев’яне будинкобудування та виробництво біоенергії, логістичні системи у лісовому секторі, інформаційні системи у лісовому секторі.
  2. Здійснений SWOT-аналіз на базі попереднього аналізу за п’ятьма напрямами проекту: вироблення деревини та виробів з деревини, інновації у лісовому секторі, дерев’яне будинкобудування та виробництво біоенергії, логістичні системи у лісовому секторі, інформаційні системи у лісовому секторі.
  3. Розроблено регіональні стратегії розвитку на базі попереднього аналізу та SWOT-аналізу за п’ятьма напрямами проекту: вироблення деревини та виробів з деревини, інновації у лісовому секторі, дерев’яне будинкобудування та виробництво біоенергії, логістичні системи у лісовому секторі, інформаційні системи у лісовому секторі.

Карпатський регіон України залучений майже до всіх пілотних концепцій. Таке залучення означає можливу участь української сторони у майбутніх діях за умови їх реалізації.

Leave a Reply