RERAM

RERAM

Основною метою проекту RERAM є посилення співпраці та координації наукових установ та організацій інноваційного розвитку з ЄС та країн Східного Партнерства у сфері ефективності використання деревини як ресурсу.

Зростаючий попит на сировину в ЄС збільшує тиск на лісові ресурси у Східній Європі. Нестале ведення лісового господарства та неефективні методи заготівлі деревини у Карпатському регіоні України та Молдові та у Кавказькому регіоні (Грузія, Арменія, Азербайджан) призводять до значних втрат у лісових територіях та далекосяжних наслідків, наприклад повеней та пожеж.

Проект RERAM спрямований на деревообробну промисловість, яка є одним з головних споживачів деревини і генератором робочих місць та податків, водночас у багатьох випадках використовує деревину неефективно і тим самим теж є частиною проблеми. Практичні технології вдосконаленого сталого використання сировини та ресурсів маловідомі або поки що недоступні.

У цьому контексті чотири цілі проекту RERAM включають:

  1. Підвищення обізнаності щодо потенціалу ефективності використання ресурсів вздовж ланцюжка доданої вартості (лісове господарство – первинна обробка деревини – вторинне виробництво деревини)
  2. Оптимізація шляхів переробки деревини на малих і середніх підприємствах через запровадження інноваційних технологій, процесів й методів планування
  3. Просування потенціалу конкурентоспроможної науково-дослідницької роботи інноваційних кластерів через запровадження нових бізнес-моделей, чистішого виробництва та спільних процесів
  4. Посилення регіональної та міжнародної співпраці вздовж ланцюгів створення знань завдяки спільним заходам, передачі знань та розповсюдженню інформації серед учасників таких ланцюгів створення знань

У проекті головна увага приділяється заходам ефективної комунікації, аби привернути увагу представників лісового господарства й деревообробки до питання ефективності ресурсів та продемонструвати технічні й організаційні рішення, а також створити мережу схожих діючих ініціатив та заходів з метою активізувати можливі зв’язки та ширше розповсюдження у регіоні Східного Партнерства.

RERAM – це проект міжнародної співпраці, фінансований 7-ю Рамковою Програмою Європейської Комісії у сфері охорони клімату, ефективності ресурсів та сировини. Це один з небагатьох проектів FP7-INCO у сфері лісового господарства та деревообробки.

Загальний бюджет проекту – 1.300.000 євро, фінансування проекту з боку Європейського Союзу – 990.000 євро.

Тривалість проекту: червень 2014 – травень 2016

У консорціум проекту входять 12 організацій з 9 країн, координатор проекту – Міжнародний Інститу Лісу та Деревини Північної Рейн-Вестфалії в Університеті Мюнстера, авторитетний центр компетенції з Німеччини у сфері лісової екології, лісового господарства та деревини, а також міжнародної співпраці.

Офіційний сайт проекту – www.reram.eu

Leave a Reply