Опитування випускників НЛТУУ 2013

Дослідження ситуації у деревообробної галузі: відповідність системи освіти галузевім потребам

Березень 2013. Кластер Деревообробки та Меблевого Виробництва провів аналіз результатів опитування випускників Національного лісотехнічного університету України (НЛТУУ) 2007-2012 р.р. Дане опитування проводилося з метою проаналізувати, як випускники оцінюють відповідність отриманої освіти реальним потребам ринку.

Ключові висновки із проведеного опитування:

  • Лише 32% випускників НЛТУ залишається працювати у галузі. Переважна більшість із них – це випускники лісогосподарського та технологічного факультетів.
  • Найпоширенішими причинами працевлаштування в інших галузях є відсутність пропозицій роботи та низька заробітна плата на деревообробних підприємствах.
  • Приблизно 42% випускників підвищують кваліфікацію на курсах, тренінгах чи в інших навчальних закладах. Серед них переважають  випускники таких спеціальностей, як «Облік та аудит», «Дизайн» та «Комп’ютерні науки».
  • Оцінюючи свою готовність працювати після завершення навчання, 43% випускників відзначають недостатність практичної підготовки. 22% вважають, що отримані ними знання є цілком достатніми для роботи. Проте серед респондентів, які так вважають, лише 15% працюють в галузі та можуть порівняти посадові обов’язки із отриманими знаннями у виші.
  • Серед бажаних змін у навчанні випускники виділяють підвищення реалістичності практик (33%) і проведення періодичних лекцій із директорами галузевих підприємств (21%).

Виходячи із даного дослідження, працювати у лісовій галузі залишається лише незначна частина випускників, що зумовлено низкою факторів, таких як: відсутність пропозицій роботи, низька заробітна плата, нестабільність галузі, що спричинена загальним падінням після економічної кризи минулих років.

Загалом у опитуванні взяли участь понад 200 випускників НЛТУУ 2007 – 2012 р.р. випуску, з них 50 випускників економічного факультету, 25 – лісогосподарського, 17 – лісо механічного та 109 – технологічного. В опитуванні брали участь випускники усіх спеціальностей, проте наголос робився на технологічний факультет, оскільки саме кваліфікованих технологів не вистачає деревообробній галузі.

Завантажити звіт з опитування випускників НЛТУУ.

Leave a Reply