Розпочався проект з підвищення ресурсоефективності RERAM

14-17 липня в Мюнстері (Німеччина) пройшла перша зустріч партнерів проекту RERAM, одним з учасників якого є Кластер ДОМВ. Проект націлений на підвищення ресурсоефективності на підприємствах лісових галузей загалом та ефективності використання деревини як матеріалу зокрема у країнах Східного Партнерства. RERAM фінансується Європейським Союзом і до консорціуму, що впроваджує проект, входять організації з Німеччини, Австрії, Польщі, Бельгії, Грузії, Молдови та України.

У Мюнстері учасники проекту визначили порядок підготовки та проведення оцінки стану ресурсоефективності в країнах Східного Партнерства. Така оцінка дозволить визначити можливі напрямки покращення ресрсоефективності та виявити головні проблемні місця. Також йшлось про підготовку тренерів з ресурсоефективності, – в рамках проекту учасники матимуть можливість підготувати власних тренерів з енерго та ресурсоефективності для подальшого надання послуг з тренування або аналізу ресурсоефективності у власних країнах.

Проект RERAM дозволить поєднати процеси щодо визначення найефективнішого способу використання деревини в економіці в країнах ЄС та країнах Східного Партнерства. Як ЄС так і Грузія, Україна та Молдова стикаються з дилемою, – використовувати деревину як енергетичну сировину чи сприяти використанню деревини у деревообробних, меблевих, плитних та інших галузях господарства. До дискусій навколо цієї теми залучені чиновники, політики, економісти, науковці, дослідники, підприємці та менеджери, – і якщо в країних ЄС такі дебати оформились в окремий стратегічний напрямок, країни Східного Партнерства лише розпочинають власний діалог на цю тему на національному рівні. Проект RERAM дозволить країнам ввійти у європейський дискурс на цю тему.

Наступні зустрічі косорціуму, тренінг з ресурсоефективності та візити на підприємства відбудуться у Львові та Львівській області 13-18 жовтня 2014р. У грудні 2014р. Українські партнери проекту (Національний лісотехнічий Університет України, агенція сталого розвитку ФОРЗА та Кластер дерерообробки та меблевого виробництва) планують провести у Львові відкриту дискусійну зустріч щодо стратегічних підходів до використання деревини в Україні.