Проект RERAM: Ефективність використання ресурсів відкриває нові можливості для малих та середніх підприємств лісової та деревообробної галузей України

18 травня у Львові дискутували та обмінювалися досвідом понад 80 учасників з різних країн в рамках завершальної конференції дворічного європейського проекту RERAM. Сприяння надійному партнерству між підприємствами, організаціями підтримки бізнесу, науковцями та органами влади з метою  впровадження ефективного використання сировини та ресурсів для підвищення конкурентоспроможності лісового сектору стали  ключовими питаннями заходу.

Економія ресурсів, сировини і енергії мають важливе значення для компаній задля підвищення їхньої конкурентоспроможності та зменшення шкідливого впливу на довкілля. Фінансований 7-ю Рамковою Програмою Європейської Комісії проект RERAM націлений на пошук практичних рішень для місцевих деревообробних малих і середніх підприємств в країнах Європейської політики сусідства, зокрема й України. В рамках проекту RERAM менеджери компаній навчалися модернізації виробництв для забезпечення сталості, як результат експертами було розроблено програму навчання підприємств з ефективного використання ресурсів.

Більше 20 деревообробних компаній взяли участь і отримали корисні знання про те як поліпшити ефективність свого бізнесу з точки зору його екологічності. Треновані фахівці та аудитори розглядали для кожного виробництва індивідуальні варіанти удосконалення процесів та навчання персоналу. В підсумку дворічної роботи експерти RERAM розробили методичні рекомендації, які згодом будуть розміщені на сайті проекту.

Д-р Уве Кіс з Міжнародного Інституту Лісу і Деревини в Німеччині, координатор проекту RERAM, вказує на користь результатів для кожного підприємства: “Менше витрачених ресурсів з однаково хорошим результатом завжди призводить до меншої кількості виробничих витрат і високого рівня захисту довкілля. RERAM показав, що ефективність використання ресурсів дає реальну можливість до розвитку для лісового сектору в Східній Європі. Це завжди безпрограшна ситуація для компаній, а безпечне довкілля – в цілому для нашого суспільства “.

Сьогодні на деревину як поновлюваний ресурс зростає попит на ринку, що призводить до все більш нестійкого характеру експлуатації лісів, особливо в країнах Східного партнерства. Збереження природних лісових ресурсів та сприяння сталому використанню деревної сировини є однією з сьогоднішніх грандіозних соціальних проблем. Професор Національного лісотехнічного університету України д-р Орест Кійко, підкреслює важливість ефективної співпраці компаній, вчених і влади: “Сектор лісового господарства України сьогодні потребує спільної ініціативи, в тому числі всіх сторін, задіяних в лісовій, деревообробній та меблевій промисловості. Проект RERAM заклав хороший фундамент і продемонстрував, що важливо зміцнити внутрішній потенціал до зростання в малих та середніх підприємствах, а більш ефективне використання ресурсів є розумним рішенням цієї проблеми “.

У рамках проекту RERAM Кластер ДОМВ та НЛТУ України виступили з ініціативою створити Раду лісового сектору — дорадчого органу при Львівський обласній державній адміністрації, про що повідомив Ростислав Замлинський – перший заступник голови ЛОДА. Створена Рада лісового сектору має стати майданчиком для визначення способів найбільш ефективного використання лісових ресурсів у Львівській області — підвищення доданої вартості, що створюється з куба заготовленої деревини. Рада має на меті об’єднати представників усіх підгалузей лісового сектору, які представлені у Львівській області: лісозаготівлі, деревообробки, меблевої промисловості, біоенергетики та целюлозно-паперової промисловості.

Leave a Reply